GPŚ - Usługi graficzne
Daria po raz kolejny odniosła zwycięstwo w zawodach akademickich. Daria po raz kolejny odniosła zwycięstwo w zawodach akademickich.

Sukces w akademickich zawodach [Galeria]

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Średzka studentka trzeciego roku niderlandystyki na UAM Poznań – Daria Węcławiak – po raz kolejny udanie reprezentowała barwy swojej uczelni podczas rozegranych w niedzielę 31. marca Akademickich Mistrzostw Wielkopolski Karate (II rzut).

Regionalny akademicki czempionat odbywa się dwa razy w każdym roku akademickim czyli raz w semestrze (stąd pierwszy i drugi rzut). Daria od początku studiów jest w czołówce tych zawodów w kata indywidualnym oraz (wraz z koleżankami) drużynowym kobiet i ma już kilka tytułów tam zdobytych. W niedzielę potwierdziła swoją klasę najpierw wygrywając czterokrotnie pojedynki w kata indywidualnym. W ostatnim z nich (finale) pokonała Krystynę Gawlik z pilskiej PWSZ. Po zwycięstwie indywidualnym Daria wraz z Karoliną Dziadurą i Weroniką Magdą wystartowały w kata drużynowym. Drużyna UAM przygotowywana i wspierana w czasie niedzielnego występu przez opiekuna uczelnianej sekcji karate senseia Szymona Gogolę wygrała tę konkurencję pokonując w finale rywalki z Politechniki Poznańskiej. Po niedzielnych zwycięstwach Daria i jej koleżanki będą się przygotowywać do planowanych na 25-26 maja Akademickich Mistrzostw Polski we Wrocławiu, na których będą broniły zdobytego przed rokiem srebra.
Przypomnijmy, że Daria Węcławiak (ur.1997) pierwsze kroki w karate stawiała i pierwsze sukcesy odnosiła w średzkim Klubie Karate Do Shotokan DRAGON, później reprezentowała barwy Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan (w którym zresztą trenuje do dziś), a od 2017 roku jest współzałożycielką i instruktorką w Średzkim Klubie Karate Shotokan MIKASA. Oprócz zajęć z dziećmi i dorosłymi w MIKASIE prowadzi także zajęcia karate z przedszkolakami i uczniami ze Szkoły Artystycznej ZOO. Ma na koncie medale mistrzostw świata, Europy i Polski różnych odmian i organizacji karate.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.