Piotr Skrobosiński szybko strzelił pierwszą bramkę w meczu. Piotr Skrobosiński szybko strzelił pierwszą bramkę w meczu. Czesław Kościelski

Polonia remisuje na Pomorzu

Polonia Środa zdobyła jeden punkt z wyjazdowym meczu z KP Starogardem Gdańskim w 21. kolejce III ligi (grupa II). Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla średzkiego zespołu. W 4. minucie piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Jakub Wilk. Następnie do Michała Górzyńskiego zgrał ją Luis Henriquez. Młody napastnik Polonii odegrał futbolówkę przed pole karne do Jakuba Wilka. Jego strzał odbił się do poprzeczki. Do bezpańskiej piłki dopadł Piotr Skrobosiński, a strzałem głową umieścił ją w bramce. Po objęciu prowadzenia, rywale długo nie mogli się ocknąć i przeprowadzić dobrej akcji.

W drugiej połowie groźniej zaatakowali gospodarze. W 63. minucie bramkarza Polonii wyręczył Piotr Skrobosiński który ustawił się na linii strzału. Cztery minuty ten sam zawodnik faulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Kacper Zyska. Jego intencje wyczuł Łukasz Radliński, ale nie obronił strzału i na tablicy wyników pojawił się remis. Od tego momentu spotkanie się wyrównało, jednak nie padła już żadna bramka.

Skład Polonii Środa: Radliński – Skrobosiński, Kozłowski, Borucki, Henriquez – Jurga (71’ Kujawa), Zgarda, Gajda, Buczma (78’ Bartoszak), Wilk (84’ Chopcia) – Górzyński (60’ Pawlak)

Obecnie Polonia Środa zajmuje 9. miejsce w stawce 18 zespołów. Na koncie Polonii znajdują się 32 punkty. W następnej kolejce, Polonia zmierzy się na własnym stadionie z Sokołem Kleczew, który w tabeli zajmuje 6. miejsce. Początek meczu w niedzielę 7 marca o 16.00.