Mikasa zdominowała zawody w Nekli. Mikasa zdominowała zawody w Nekli.

Mikasa najlepszym klubem turnieju w Nekli

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W niedzielę 24. marca rozegrano w Nekli czwarty w tym roku turniej Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate. Rewelacyjnie wystąpiła na nim jedenastoosobowa ekipa Średzkiego Klubu Karate Shotokan MIKASA, która w klasyfikacji medalowej znalazła się na pierwszym, a w punktowej na drugim miejscu wśród dwudziestu startujących klubów

Wielkopolska Otwarta Liga Karate rozkręca się z turnieju na turniej gromadząc na starcie coraz więcej zawodników reprezentujących coraz więcej klubów nie tylko z Wielkopolski. Tym razem wystąpiło ponad 270 karateków z 20 klubów z trzech województw (w tym trzech z powiatu średzkiego, z którego oprócz MIKASY startowały SHINOBI Dominowo i RAION Giecz). Średzka Mikasa była jedną z mniejszych ekip, co nie przeszkodziło podopiecznym Dariusza Węcławiaka osiągnąć bardzo wartościowych wyników i zająć po raz drugi (poprzednio na turnieju w Żerkowie przed dwoma tygodniami) pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z 9 złotymi, 2 srebrnymi i 5 brązowymi medalami! Niespodziewany, a co za tym idzie z wielką radością przyjęty przez całą ekipę, złoty medal zdobyła w kata dziewcząt 2010 i młodszych białych i żółtych pasów Klara Bestyńska. Po niej po złote krążki sięgały kolejne dziewczyny: Marta Kroczka (fantom dziewcząt 2008-2009 oraz kihon PK 2009-2010), Vanessa Węcławiak (kata młodziczek) i Nicole Węcławiak (kata juniorek młodszych). Dziewczętom pozazdrościli chłopcy i kilku z nich także pokusiło się o zdobycie złotych medali. Jak zwykle bardzo solidnie zaprezentował się Konstanty Wartecki, który najpierw nie dał szans rywalom w kihonie PK chłopców 2004-2008, a później w kata PK mieszanym 2004-2008. Złote medale zdobyli też Szymon Głowania w kata chłopców 2004-2007 białe i żółte pasy oraz Patryk Zimowski w fantomie chłopców 2008-2009. Razem z Patrykiem na podium fantoma stanął jedyny niedzielny zdobywca srebra w średzkiej ekipie – Jan Sobczyński. Janek zdobył oprócz fantoma także srebrny medal w kata chłopców 2008-2009 białe i żółte. Na tym podium stanęli zresztą znów… razem z Patrykiem, który w kata zdobył brązowy medal. Kolejne brązy zdobywali Jakub Koprowski (fantom chłopców 2008-2009), Mikołaj Szternel (kihon PK chłopców 2012) oraz Mateusz Kaczor (kata chłopców 2004-2007 białe i żółte). Ostatnim brązowym medalem był ten zdobyty w kata drużynowym 2008 i starsi przez team w składzie: Vanessa Węcławiak, Jan Sobczyński i Patryk Zimowski.
Cały turniej średzcy zawodnicy i rodzice mogą uznać za bardzo udany i świetnie pieczętujący dobry miesiąc jakim dla zawodników Mikasy był marzec, który przyniósł owocny występ w XXV Jubileuszowym Dragon Cup w Środzie, świetny w turnieju WOLK w Żerkowie i obecnie w Nekli. Jest to dobry prognostyk przed zaplanowanymi na kwiecień startami, a plan tychże jest bardzo ambitny.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.