Zawodnicy z pierwszego zespołu zdominowali swoich kolegów z rezerw. Zawodnicy z pierwszego zespołu zdominowali swoich kolegów z rezerw. Czesław Kościelski

Nie było niespodzianki

W ćwierćfinałowym meczu okręgowego Pucharu Polski na Stadionie Średzkim zmierzyły się ze sobą dwa zespoły Polonii Środa. Awans do półfinału zapewnił sobie pierwszy zespół który pokonał kolegów z rezerw 5:0.

Już w 5. minucie Oliwier Jeziorski po uderzeniu sprzed pola karnego Krystiana Pawlaka skapitulował po raz pierwszy. Pierwszy zespół nie zamierzał zwalniać tempa i nadal groźnie atakował. W 15. minucie po podaniu Damiana Buczmy piłka dotarła do Krystiana Pawlaka, który pewnym strzałem umieścił ją w bramce.

Na osiem minut przed końcem pierwszej części gry podanie od Krystiana Pawlaka wykorzystał Damian Buczma i strzałem z około 16 metrów pokonał bramkarza drugiego zespołu. Nie minęło 60 sekund, a padła czwarta bramka. Tym razem strzałem pod poprzeczkę popisał się Adrian Chopcia.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pierwszy zespół dominował na boisku i kontrolował przebieg wydarzeń. W 56 minucie na 5:0 podwyższył Krzysztof Bartoszak który przelobował bramkarza drugiego zespołu.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Borucki (46` Skrobosiński), Buczma, Wujec, Zgarda, Pawlak (46` Bartoszak), Górzyński (46` Wilk), Jurga (46` Kujawa), Gwit (60` Kozłowski), Chopcia, Henriquez (46` Gajda)

Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Jeziorski – Matysiak (65` Kozłowski), Ratajczak, Lesiński, Gołębiewski (55` Leporowski W.), Błaszak (65` Puchalski), Leporowski P. (46` Nowak), Kowalski (46` Cyrak), Słabikowski, Stolecki (57` Mikita), Grzelak