GPŚ - Usługi graficzne
Średzka ekipa biegaczy Polonii wywalczyła 11. miejsce na 106 zespołów. Średzka ekipa biegaczy Polonii wywalczyła 11. miejsce na 106 zespołów. Polonia Środa

Dobre wyniki na dychę

W niedzielę 10 marca w Poznaniu odbył się bieg 15. Rekordowa Dziesiątka. W wydarzeniu wzięło udział sporo biegaczy z powiatu średzkiego.

Nowy rekord trasy ustanowił Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot wynikiem 28:59. Z biegaczy "Polonii" na dziesięciokilometrowym dystansie najlepiej poradził sobie mieszkaniec Jezior Wielkich - Adam Konieczny. Zawodnik na mecie uzyskał wynik 32:52, zajmując 26. miejsce. Za nim, z nowym rekordem życiowym, w czasie 33:36 zameldował się kolejny klubowicz Filip Jańczak. Ze średzkiego klubu udział wzięli jeszcze: Adam Pankowski - 38:39, Łukasz Szarzyński - 38:52, Łukasz Biskup - 40:01, Marcin Cichowlas - 42:12, Aneta Machajewska - 44:56, Artur Kasperski - 45:49, Mikołaj Przepióra - 47:42, Waldemar Konieczny - 48:32, Joanna Hańczyk - 51:56 i Tomasz Kwiatkowski - 53:45. Zawody ukończyło 4417 osób. Warto dodać, że średzka ekipa Polonii wywalczyła drużynowo wysokie 11. miejsce na 106 sklasyfikowanych ekip. Wyjazd średzian został sfinansowany dzięki dotacji z gminy Środa.