Na zebraniu członków WTT Solec m.in. wręczono podziękowania za współpracę. Na zebraniu członków WTT Solec m.in. wręczono podziękowania za współpracę.

Rezygnuje z prezesury

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiejskie Towarzystwo Tenisowe w Solcu podsumowało rok 2017 oraz przedstawiło plany przyszłorocznych działań. Na zebraniu prezes poinformował również o swojej rezygnacji.

Podczas spotkania wręczono podziękowania za współpracę z WTT Solec, które otrzymali: starosta Marcin Bednarz, burmistrz Wojciech Ziętkowski, wójt Andrzej Janicki, prezes ZGK Jarosław Płociński, przedstawiciel firmy robót drogowych Kukulski oraz średzka policja.
Podsumowano także imprezy, które odbyły się w minionym roku. Był to Ranking Gmin i Powiatów o Puchar Marszałka, Mistrzostwa Wielkopolski LZS, zawody jeździeckie i 18 turniejów tenisowych (w tym 3 mistrzostwa rangi wielkopolskiej). Tegoroczne inwestycje to m.in. remont ciągniczka, przygotowanie kortów do sezonu, wykonanie 80 m2 kostki na tarasie (którą ofiarował K. Kukulski), zakupienie nowej siatki do gry oraz nowej siatki do równania kortów. W tym roku miała także miejsce nieprzyjemna niespodzianka ze strony pogody – orkan Ksawery zniszczył 70 m2 ogrodzenia na kortach. Łączna kwota naprawy to 6100 zł.
Na spotkaniu zaplanowano część imprez na przyszły rok. Odbędą się m.in. biegi przełajowe (13 kwietnia), Turniej Tenisa Ziemnego w ramach współzawodnictwa miast i wsi w singlach męskich (12-13 maja) oraz w grach deblowych mężczyzn (19-20 maja), a także zawody jeździeckie mistrzostw Wielkopolski LZS (3 czerwca), turniej tenisa ziemnego w deblach mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS (23 czerwca) oraz Turniej Tenisowy Mężczyzn o Puchar Burmistrza. Przewidziano więcej rozgrywek, ale nie ustalono jeszcze terminu. Poruszono także temat zbliżającego się wielkimi krokami 25-lecia istnienia WTT, które przypadnie na 10 maja 2019 r., oraz wykonania sztandaru na ten jubileusz.
Na zebraniu prezes WTT Andrzej Paczkowski podjął też decyzję, że po 25-leciu istnienia kortów rezygnuje ze stanowiska przewodniczącego.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.