Poloniści wykorzystali w meczu tylko jedną jedenastkę. Poloniści wykorzystali w meczu tylko jedną jedenastkę. Czesław Kościelski/Polonia Środa

Remis na zakończenie przygotowań

W ostatnim meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Wartą Gorzów Wlkp.

Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando średzkiego zespołu. Już w 3. minucie, po dwójkowej akcji Pawlak – Wilk, na bramkę uderzył ten drugi, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali. W 7. minucie głową uderzał Igor Jurga, ale bramkarz rywali zdołał wyłapać to uderzenie. W 26. minucie w pole karne dośrodkował Luis Henriquez, a tam głową uderzał Krystian Pawlak. Niestety, po główce napastnika, bramkarz rywali zdołał sparować piłkę na poprzeczkę i nadal mieliśmy remis. W 37. minucie, po zagraniu ręką jednego z rywali, sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krystian Pawlak ale bramkarz rywali wyczuł jego intencje i obronił uderzenie. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie zagroził poważniej bramce rywali.

Po rozpoczęciu drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Polonia posiadała przewagę i starała się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Goście nastawili się tylko na grę z kontrataku. Jednak w drugiej części gry długimi fragmentami oba zespoły nie potrafiły poważnie zagrozić bramce rywali. W 74. minucie faulowany w polu karnym był Igor Jurga i sędzia podyktował kolejny rzut karny. Tym razem do piłki poszedł Krzysztof Bartoszak i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Polonia objęła zasłużone prowadzenie. Przed końcem spotkania goście doprowadzili do wyrównania. Średzkiego bramkarza pokonał jeden z zawodników Warty po szybkiej akcji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Poloniści wracają po przerwie zimowej do ligowych zmagań. W sobotę do Środy przyjedzie Bałtyk Gdynia. Mecz rozpocznie się o godz. 15:00.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Borucki (70` Błaszak), Skrobosiński (70` Wujec), Gwit (46` Kozłowski), Jurga (75` Kujawa), Kujawa (60` Górzyński), Nowak (46` Zgarda), Gajda, Wilk (60` Chopcia), Pawlak (46` Bartoszak).

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl