Średzianie bardzo dobrze zaprezentowali się w Toruniu. Średzianie bardzo dobrze zaprezentowali się w Toruniu.

Sukcesy w Toruniu

W sobotę 23 lutego w Toruniu odbyły się 28. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce na jednej z największych i najnowocześniejszych hal sportowych w Europie.

Sportowcy amatorzy przyjechali z całej Polski, aby konkurować w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych w swoich kategoriach wiekowych. Powiat średzki reprezentowało 4 mężczyzn i jedna kobieta (Andrzej Fraś - M55 na 400 m, Marek Zaworski - M55 w chodzie na 3000 m, Lidia Janicka - K55 na 60 m i 3000 m, Krzysztof Jacków i Michał Jacków w pchnięcie kulą).

Wszyscy zawodnicy zdobyli medale w swoich kategoriach wiekowych. Andrzej Fraś (M55) wywalczył srebro w biegu na 400 m. Ten sam krążek uzyskali Michał Jacków (M40) i Krzysztof Jacków (M40) w pchnięciu kulą. Marek Zaworski wywalczył brąz w chodzie na 3000 m. Na trzecim miejscu rywalizacji w biegu na 3000 m zakończyła też Lidia Janicka.

Warto dodać, że już 24-29 marca odbędą się najważniejsze zawody lekkoatletyczne dla Mastersów, czyli Halowe Mistrzostwa Świata Masters.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl