GPŚ - Usługi graficzne
Poloniści rozegrali dobre spotkanie. Poloniści rozegrali dobre spotkanie. Polonia Środa

Zwycięstwo z pierwszoligowcem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 16 lutego piłkarze Polonii Środa udali się do Głogowa gdzie rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie.

Tym razem rywalem średzkiego zespołu był pierwszoligowy Chrobry. Na to spotkanie sztab szkoleniowy zabrał tylko osiemnastu zawodników.
Od pierwszego gwizdka Chrobry rzucił się do ataków na bramkę rywali. Polonia nastawiła się na kontrataki i niewiele brakowało aby w 4 minucie to trzecioligowiec objął prowadzenie. Szymon Zgarda ładnie podał do Krzysztofa Bartoszaka na wolne pole i tylko ofiarna interwencja Sławomira Janickiego daleko od własnego pola karnego uchroniła przeciwnika od straty bramki. W 13 minucie idealnie z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Machaj a piłkę głową do bramki skierował Mikołaj Lebedyński. Po stracie gola Polonia ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków jednak rywale dobrze się bronili. Siedem minut później po koronkowej akcji Polonii piłkę do bramki rywali skierował Krzysztof Bartoszak. Niestety wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną napastnika i to trafienie nie zostało uznane.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Optyczną przewagę posiadał zaś pierwszoligowiec. Jednak 66 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy głową piłkę w polu karnym przedłużył Adam Gajda a z bliska do bramki rywali strzelił Igor Jurga. Cztery minuty później zakotłowało się w polu karnym polonistów, a całą sytuację wybiciem piłki głową z linii bramkowej wyjaśnił Oskar Kozłowski. W 71 minucie prawą stroną boiska przedarł się Michał Górzyński a będąc pod linią końcową dośrodkował piłkę w pole karne. Tam formalności dopełnił Krystian Pawlak, który z bliska skierował piłkę do bramki Chrobrego. Po dobrym spotkaniu Polonia pokonała pierwszoligowego Chrobrego 2:1.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Radliński (46` Frąckowiak) – Kozłowski, Skrobosiński (65` Błaszak), Borucki (65` Wujec), Buczma, Chopcia (46` Górzyński), Zgarda, Kujawa (46` Jurga), Gajda, Wilk (46` Pawlak), Bartoszak (65` Nowak).

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.