Zawodnicy Mikasy zdobyli sporo medali w Kiszkowie. Zawodnicy Mikasy zdobyli sporo medali w Kiszkowie. UKS MIKASA Środa

Udane występy w Kiszkowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwunastoosobowa ekipa MIKASY zainaugurowała w niedzielę 3 lutego tegoroczne starty. Zaczęła od turnieju Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate w Kiszkowie.

W zawodach, które zgromadziły 220 startujących, średzcy karatecy nie byli tłem dla przeciwników. Wręcz przeciwnie – zdobyli sporo medali. Po dwa złote wywalczyli: Konstanty Wartecki (w kihon i kata PK) oraz wytrwale odbudowujący dawną formę Patryk Delestowicz (w fantomie i kata).

Piękny debiut w zawodach karate odnotowała Marta Kroczka, zdobywając złoto w kata PK i srebro w kihonie. Złoto w kata białych i żółtych pasów oraz brąz w fantomie przywiózł Patryk Zimowski, któremu na podium kata towarzyszył (z brązem) Wojciech Kaczor, a na podium fantomu (też z brązem) – Krzysztof Kubiak. Złoto w kata dziewcząt wyższych stopni zdobyła niezawodna ostatnio Vanessa Węcławiak.

W kata najstarszych białych i żółtych pasów dwa brązowe medale padły łupem Mateusza Kaczora (obchodzącego w niedzielę urodziny) i Szymona Głowani. Po dwa medale – brąz w kihonie i srebro w kata PK – zdobyli Jakub Koprowski i najmłodszy w ekipie Mikołaj Szternel.

Do indywidualnych krążków karatecy MIKASY dołożyli jeszcze dwa w kata drużynowym 2008 i starszych, gdzie złoto wywalczyli Mateusz Kaczor, Konstanty Wartecki i Szymon Głowania, a brąz – Wojciech Kaczor, Patryk Zimowski i Jan Sobczyński.

Oprócz zawodników udział w kiszkowskim turnieju (tym razem w charakterze sędziów) wzięli także Daria i Nicole Węcławiakówny oraz Leszek Wierzbicki.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.