Zawodniczki ze Środy rywalizowały w trzech halach. Zawodniczki ze Środy rywalizowały w trzech halach. UKS Środa

Grały w memoriale

(1 głos)

W dniach 2-3 lutego w Środzie odbył się IV Memoriał Zbigniewa Staszaka, inicjatora sekcji piłki siatkowej w Środzie, założyciela UKS ŚRODA, trenera i wychowawcy wielu pokoleń dzieci i młodzieży.

W memoriale uczestniczyło 300 zawodniczek, które walczyły od sobotniego poranka na trzech średzkich halach sportowych.

W hali Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi piętnaście zespołów walczyło w najstarszej kategorii „czwórek” rocznik 2006. Pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Śmigiel 1. Reprezentantki UKS Środa ostatecznie zajęły: 10. miejsce (Agata Czajka, Julita Chomontek, Oliwia Szczęsna, Dominika Cechmann) oraz 13. miejsce (Maria Biniarz, Jagoda Chałas, Julia Zaworska, Angelika Szmankowska, Agnieszka Komorowicz).

W hali „Kobra Arena” 26 zespołów rywalizowało w kategorii „trójek” rocznik 2007. Złote krążki zawisły na szyjach zawodniczek i trenera z TKS Siatkarz Jarocin. Przedstawicielki średzkiego UKS-u wywalczyły: 9. miejsce (Maria Wachowiak, Marta Gabryelewicz, Joanna Narożna, Zofia Idaszek), 15. miejsce (Amelia Wojtyniak, Nadia Górlińska, Gabriela Sikorska, Zofia Taciak), 20. miejsce (Maria Golec, Nadia Sosińska, Lena Borowczyk, Katarzyna Jarota) i 24. miejsce (Aleksandra Dumanowska, Gabriela Strycharczyk, Zofia Duszczak, Karolina Hauke).

Najmłodsze uczestniczki turnieju, „single” rocznik 2009, swoje mecze rozgrywały w hali SP2 przy ul. Lipowej. Ostatecznie całą rywalizację wśród 62 zawodniczek wygrała Nadia Janicka z klubu SAPS Libero Banie. Dziewczynki walczyły dzielnie, a najlepsza okazała się Zofia Wachowiak, która zajęła 8. miejsce. Barwy klubu w kategorii singli reprezentowały: Patrycja Konopińska, Dominika Konopińska, Nicola Hypka, Agnieszka Stefańska, Wiktoria Dolata, Helena Dziuba, Julia Przymusińska, Amelia Śliwińska, Karolina Kmieciak, Julia Sobczyńska, Maja Mnich, Julia Kempa, Zofia Dydymska, Weronika Mazur, Martyna Kosmowska i Barbara Osińska.

Podczas zakończenia zawodniczki zostały nagrodzone medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi wręczanymi przez burmistrza Piotra Mielocha, członka Zarządu Powiatu Michała Matelskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Pawła Wullerta i prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Brońskiego.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek przypadły: w kategorii „czwórek” Zofii Świdzińskiej (UKS Śmigiel), w kategorii „trójek” Marii Cuprych (TKS Siatkarz Jarocin), w kategorii „singli” Nadii Janickiej (SAPS Libero Banie!). Nagroda specjalna, czyli wielki pluszak ze słowami motywacji dla najmłodszej zawodniczki turnieju, ufundowany przez Bernadetę Staszak, trafił do siedmiolatki Mai Salomon z Volley Academy Kostrzyn.

Współorganizatorami memoriału byli: Urząd Miasta i Gminy w Środzie, Starostwo Powiatowe w Środzie oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej w Poznaniu.

Zarząd UKS Środa składa podziękowania dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 3, Kamili Waligórze, oraz Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Jadwidze Wieland, a także firmie SPAWSTAL i rodzicom zawodniczek UKS Środa za wsparcie i pomoc przy organizacji turnieju.