Zawodnicy ze Środy bardzo dobrze zaprezentowali się w Krotoszynie. Zawodnicy ze Środy bardzo dobrze zaprezentowali się w Krotoszynie. ULKS Tęcza Środa

Sukcesy w Krotoszynie

(1 głos)

W sobotę 2 lutego w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet w grupie wiekowej młodziczek i kadetek.

Do Krotoszyna przyjechało ponad 80 zawodniczek i zawodników z 7 klubów z Wielkopolski. Z klubu ULKS Tęcza Środa na zawody pojechało 9 sportowców, a także trenerzy i sędziowie z ramienia Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego.

Wśród młodziczek w kat. do 50 kg zwyciężyła Michalina Ignaszak, a w kat. do 33 kg Jagoda Piotrowicz zajęła 2. miejsce. Spośród kadetek w kat. do 66 kg najlepsza była Zofia Polowczyk.

Wśród młodzików w kat do 35 kg Rafał Grzelak zajął 3. miejsce, w kat. do 48 kg trzeci był Maksymilian Bukowski, a w kat do 52 kg po brąz sięgnął Stanisław Cukrowski. W kat. do 57 kg zwyciężył Jan Małecki, a w kat. do 68 kg najlepszy okazał się Jakub Macuda. Wśród kadetów w kat. do 110 kg pierwsze miejsce zdobył Marcin Spalik.

– Należy podkreślić bardzo dobrą postawę średzkich zawodniczek i zawodników. Dla niektórych był to pierwszy start w ogóle, dla innych pierwszy start w nowej kategorii wagowej. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Jagody Piotrowicz, Rafała Grzelaka i Marcina Spalika – podsumował Ireneusz Ignaszak.