Zawodnicy obu drużyn nie odpuszczali żadnego pojedynku. Zawodnicy obu drużyn nie odpuszczali żadnego pojedynku. Czesław Kościelski – Polonia Środa

Trwa zwycięska passa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 2 lutego w kolejnym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa w Szamotułach zmierzyli się z przebywającą tam na obozie Kotwicą Kołobrzeg.

W składzie Polonii poza zawodnikami, których na co dzień można oglądać w meczach ligowych, kibice mogli wypatrzyć dwóch zawodników testowanych. Zabrakło kontuzjowanego Jakuba Gwita i Michała Stańczyka, który podczas zimy przeniósł się do Stilonu Gorzów.

Od początku meczu oba zespoły nie forsowały tempa, tylko nawzajem badały swoje możliwości. Jako pierwsi groźnie zaatakowali rywale. W 20. minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłkę do bramki Polonii skierował jeden z zawodników Kotwicy. Wcześniej jednak faulowany był próbujący interweniować Przemysław Frąckowiak i sędzia tego trafienia nie uznał. W 25. minucie po szybkiej akcji średzkiego zespołu na bramkę rywali uderzał Luis Henriquez, ale bramkarz Kotwicy zdołał wybronić to uderzenie. Minutę później po groźnym dośrodkowaniu z lewej strony głową na bramkę Przemysława Frąckowiaka uderzał napastnik Kotwicy, ale bramkarz Polonii wyłapał ten strzał.

W 30. minucie po dobrym przerzucie Adama Boruckiego piłkę przyjął Adam Gajda, który wpadł z nią w pole karne i ładnym strzałem pokonał bramkarza Kotwicy. W 36 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Luisa Henriqueza największym sprytem w polu karnym wykazał się Adam Gajda i sprytnym strzałem pokonał po raz drugi bramkarza Kotwicy.

Po zmianie stron to ponownie Polonia była stroną przeważającą. Nasz zespół częściej był przy piłce i atakował. W 50. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Jędrzej Kujawa, a piłka minęła słupek kołobrzeskiej bramki. Siedem minut później po dalekim wybiciu piłki przez Igora Jurgę w doskonałej sytuacji znalazł się Krzysztof Bartoszak. Nasz napastnik mimo asysty obrońcy pięknym strzałem pokonał bramkarza Kotwicy. Zespół rywali rozpoczął grę od środka i przeprowadził akcję, po której zdobył bramkę. Na listę strzelców wpisał się pozyskany zimą Dawid Retlewski.

W 70. minucie po szybkiej akcji zespołu Polonii bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Krzysztof Bartoszak, ale tym razem napastnik oddał zbyt lekki strzał. Na siedem minut przed końcem spotkania ładne dośrodkowanie Igora Jurgi w pole karne zakończyło się strzałem głową Jędrzeja Kujawy, ale tym razem bramkarz rywali był na posterunku. Chwilę później na nietypowy strzał z około 16 metrów zdecydował się Krzysztof Bartoszak, a piłka minimalnie minęła słupek bramki rywali. W 89 minucie sprzed pola karnego uderzał Jakub Wilk i niewiele zabrakło, aby piłka zatrzepotała w bramce rywali. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Ostatecznie Polonia pokonała Kotwicę 3:1 (2:0).

W I połowie Polonia wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Kozłowski, Błaszak, Borucki, Henriquez, Cyrak, Zgarda, Górzyński, Gajda, Pawlak, Słabikowski.

W II połowie Polonia wystąpiła w składzie: Radliński – Gołębiewski, Wujec, Skrobosiński, Buczma, Jurga, Zawodnik testowany 1, Wilk, Kujawa, Chopcia, Bartoszak.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.