Czwórka biegaczy z Polonii Środa miała nietypowy bieg. Czwórka biegaczy z Polonii Środa miała nietypowy bieg. Fot. KS Polonia Środa , Sekcja Biegowa

Biegali i pomagali

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mroźny poranek nie wystraszył Jacka Hańczyka, Błażeja Kaczora, Łukasza Szaryńskiego i Leszka Wierzbickiego, który postanowili przebiec łącznie 21 kilometrów. Około 9. kilometra biegacze natrafili w lesie przy wsi Ulejno na małego, porzuconego pieska.

Jak relacjonują, wystraszona suczka siedziała bezradna na środku drogi. Na ich widok uciekała i przerażona skryła się w zaroślach. Po chwili jednak wyszła i od razu tuliła się, merdając ogonkiem. Po błyskawicznym działaniu i kilkunastu minutach oczekiwania zjawił się pracownik średzkiego schroniska dla psów. Biegacze nie kryli swojego zadowolenia z dobrego uczynku. 

Jeśli komuś zaginął pies lub chce się dowiedzieć więcej na temat znalezionego czworonoga, a może nawet zaadaptować go, może skontaktować się ze schroniskiem lub średzkim Towarzystwem Ochrony Zwierząt. Suczka czeka na właściciela lub nowy dom.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.