Zawodnicy Polonii rozpoczęli sparingi od zwycięstwa. Zawodnicy Polonii rozpoczęli sparingi od zwycięstwa. Czesław Kościelski – Polonia Środa

Udany początek sparingów

Polonia Środa wygrała 4-2 w pierwszym meczu sparingowym z Jarotą Jarocin. Mecz był rozgrywany na boisku w Swarzędzu.

Od początku inicjatywa należała do zespołu Polonii. który zdominował młodych zawodników Jaroty. Jednak nieoczekiwanie to rywale z Jarocina jako pierwsi objęli w tym meczu prowadzenie. W 4. minucie po szybkiej akcji i prostopadłym podaniu, jeden graczy zespołu z Jarocina znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza. Na odpowiedź zespołu Polonii nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Wilka z 5 metrów uderzał Piotr Wujec. Piłka wpadła obok zaskoczonego bramkarza rywali.

W 24. minucie fantastyczną interwencją popisał się Przemysław Frąckowiak, który pewnie obronił sytuację sam na sam z napastnikiem rywali. Dwanaście minut później, to Polonia wyszła na prowadzenie. Po koronkowej akcji całego zespołu bramkę strzelił Krystian Pawlak. Jeszcze przed przerwą rywale doprowadzili do wyrównania. W 38. minucie po szybkiej akcji i wycofaniu piłki na 16 metr do nadbiegającego jednego z zawodników Jaroty. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron na boisku w barwach Polonii pojawiła się zupełnie inna jedenastka. Nie uległ zmianie jednak obraz gry. W 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliska futbolówkę do bramki rywali skierował Adam Borucki. W 68. minucie bliski podwyższenia prowadzenia Polonii był Jakub Gwit, jednak jego uderzenie z ostrego kąta na rzut rożny sparował bramkarz Jaroty.

Końcówka spotkania to oblężenie bramki rywali. W 82. minucie kolejno na bramkę rywali strzelali Krzysztof Bartoszak, Jakub Gwit i ponownie Krzysztof Bartoszak, ale za każdym razem obrońcy blokowali uderzenia naszych zawodników. W 84. i 86. minucie bliski pokonania bramkarza rywali był Adrian Błaszak, ale piłka minimalnie przelatywała nad poprzeczką Jaroty. Polonia dopięła swego w 89 minucie. Po dośrodkowaniu spod linii końcowej Luisa Henriqueza piłkę strzałem głową do bramki rywali skierował Krzysztof Bartoszak. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

W meczu z Jarotą gole dla Polonii zdobywali: Wujec (11`), Pawlak (36`), Borucki (52`), Bartoszak (88`). W pierwszej połowie średzka drużyna wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Zawodnik testowany 1, Zawodnik testowany 2, Skrobosiński, Wujec, Kujawa, Wilk, Zawodnik testowany 3, Chopcia, Górzyński, Pawlak. W drugiej połowie na boisko wyszli: Radliński – Henriquez, Błaszak, Borucki, Kozłowski, Zawodnik testowany 4, Jurga, Gajda, Gwit, Buczma, Bartoszak.

Obecny tydzień upłynie pod znakiem treningów na własnych obiektów. Poloniści każdego dnia odbędą dwie jednostki treningowe. W sobotę 26 stycznia o godz. 12.00 rozegrają kolejny z meczów sparingowych. Tym razem przeciwnikiem Polonii będzie Unia Swarzędz. Przypomnijmy, że w czasie okresu przygotowawczego poloniści rozegrają jeszcze sześć meczów kontrolnych: 2 lutego z Kotwicą Kołobrzeg, 8 lutego z Odrą Opole, 13 lutego z Victorią Września, 16 lutego z Chrobrym Głogów, 23 lutego z Wartą Poznań i 2 marca z Wartą Gorzów.