GPŚ - Usługi graficzne
Brązowy medal mistrzostw Polski to największy sukces Michaliny Ignaszak Brązowy medal mistrzostw Polski to największy sukces Michaliny Ignaszak ULKS Tęcza Środa

Brązowy medal dla zapaśniczki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Michalina Ignaszak zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Polskich młodziczek w Bielawie. To największy sukces 13-letniej zapaśniczki ze Środy.

„Pierwsze dwie walki Michalina wygrała przez położenie na plecy. W trzecim pojedynku uległa rywalce po własnym błędzie technicznym. Mimo że prowadziła 4:0 i atakowała, błąd spowodował, że wtedy przegrała. W kolejnym meczu średzianka wygrała 12:6 z mistrzynią makroregionu śląskiego. Wreszcie decydujący pojedynek o wejście do strefy medalowej Michalina wygrała z zawodniczką Sobieskiego Poznań. W walce o brąz średzianka była wyraźnie lepsza technicznie. Mogła zakończyć spotkanie już w pierwszej rundzie, ale co się odwlecze, to nie uciecze. W końcu i tak przeciwniczka nie wytrzymała i starcie skończyła na plecach” – czytamy na facebookowym profilu ULKS Tęcza Środa.

W zawodach rywalizowała też Aleksandra Kowalska, która w kategorii do 58 kg zajęła ostatecznie dziesiąte miejsce.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.