Dumni zawodnicy Mikasy z rodzicami. Dumni zawodnicy Mikasy z rodzicami.  Fot. Nicole Węcławiak

Dziesiątka ligowych medalistów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziesięcioro karateków MIKASY wzięło udział w turnieju Wielkopolskiej Ligi Karate w Kamionkach koło Kórnika. Cała dziesiątka wróciła z medalami.

Swój pierwszy w życiu brązowy medal zdobył najmłodszy w ekipie Mikołaj Szternel w kihonie najmłodszych chłopców. Oprócz niego w tej konkurencji wśród starszych tryumfował Konstanty Wartecki, a srebro zdobył Jakub Koprowski. Kolejne medale średzianie zdobywali w kata indywidualnym. Swoje drugie tego dnia złoto – w kata PK – wywalczył Konstanty, a brąz Krzysztof Kubiak. W kata białych pasów 2009 i młodszych zwyciężył Patryk Zimowski, a brąz zdobył Wojciech Kaczor. Z kolei w kata białych pasów 2008 i starszych złoto wywalczył Jan Sobczyński, srebro – Mateusz Kaczor, a brąz – Szymon Głowania. W kata dziewcząt pomarańczowych i wyższych pasów zwyciężyła Vanessa Węcławiak. W kata drużynowym open wygrała młodsza średzka drużyna (Jan, Wojciech, Patryk), a starsza (Mateusz, Szymon, Konstanty), debiutując, sięgnęła po brąz.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.