Na zawodach w Legnicy sukces osiągnęły Tygrysy z Zaniemyśla. Na zawodach w Legnicy sukces osiągnęły Tygrysy z Zaniemyśla.

Pomyślny Arashi Cup Tigerów

(3 głosów)

W ubiegłą sobotę zawodnicy KS TIGER udali się do Legnicy na prestiżowy międzynarodowy turniej karate olimpijskiego WKF Arashi Cup w Legnicy.

W zawodach startowało 308 zawodników z 40 klubów w tym 7 zawodniczek klubu KS TIGER Zaniemyśl. Zawody były bardzo dużym doświadczeniem dla Tygrysów, którym kilkukrotnie udało się stanąć na podium.

Wiktoria Lewandowska zdobyła 3 miejsce w kata indywidualnym i 3 miejsce w drużynowym kata indywidualnym kadetek i juniorek. W drużynie startowały także Kasia Lewandowska oraz Kinga Pyra. Co więcej – Wiktoria Lewandowska, w kumite indywidualnym 14-15 lat -47kg osiągnęła 3 miejsce.

Natomiast jej siostra (Kasia) zdobyła medal trzykrotnie – złoty w kumite indywidualnym 12-13 lata -50 kg brązowy w kata indywidualnym 12-13 lata oraz brązowy we wspomnianym wyżej kata drużynowym
Kinga Pyra wywalczyła brązowy medal w kumite indywidualnym 14-15 lat +54 kg a także brązowy krążek w kata drużynowym dopinając skład z siostrami Lewandowskimi.

Sukcesy osiągnęły także siostry Kawickie – Weronika i Dominika zdobywając odpowiednio: Weronika 3 miejsce w kata drużynowym i Dominika 3 miejsce w kata drużynowym kadetek. Drużynę z siostrami Kawickimi tworzyła Aleksandra Świątek, która wraz z nimi zdobyła 3 miejsce w kata drużynowym kategorii kadetek.

Ola świetnie poradziła sobie także w kumite indywidualnym w kategorii kadetek 14-15 lat -54 kg gdzie wywalczyła brązowy medal.

W tym dniu Tygrysom towarzyszyła siostra Kingi – Adrianna Pyra, któej kontuzja uniemożliwiła starty w zawodach. Honorowy udział miały także 2 małe Tygryski – Maja i Michał Mydlarz, którzy swoją obecnością dzielnie umilali czas zawodów.