Walczyli w Plewiskach

W sobotę odbył się Turniej Zapaśniczy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Plewiskach. Udało się tam 19 zawodniczek i zawodników z ULKS Tęcza Środa pod opieką trenerów Krzysztofa Kaźmierowskiego i Krzysztofa Polowczyka.

W rywalizacji 116 zawodników z 9 klubów, średzki klub wywalczył 3. miejsce. W kategorii wagowej do 25 kg Marcin Mikołajczak sięgnął po złoty medal. Również w kat. do 29 kg Szymon Mrugas zdobył złoto. W kat. do 30 kg Jagoda Piotrowicz wywalczyła srebrny medal, a w kategorii do 33 kg Waldemar Knioch zdobył srebro. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajął Maciej Musielak. W kat. do 34 kg złoto zdobył Jakub Mrugas, srebro przypadło Mateuszowi Kulakowi, a brąz – Ferdynandowi Kniochowi i Rafałowi Grzelakowi. W kat. do 38 kg złoto wywalczył Antoni Stanicki, a brąz – Antoni Musielak. W kat. do 38 kg wśród dziewczyn po brąz sięgnęła Paulina Mrugas, a w kat. do 44 kg wśród chłopców brąz wywalczył Wojciech Lesiński. Kat. do 48 kg to srebro Maksymiliana Bukowskiego, a kat. do 52 kg dziewcząt to wygrana Michaliny Ignaszak. Kategoria wagowa do 56 kg to brąz Jana Małeckiego, kat. do 57 kg dziewcząt – srebro Aleksandry Kowalkiej, a kat. do 57 kg chłopców to brąz Kacpra Świdurskiego. W kat. do 110 kg Marcin Spalik był drugi.

1 grudnia w hali sportowej SP2 w Środzie będzie można obejrzeć średzkich sportowców w zmaganiach podczas Turnieju Mikołajkowego. Uroczyste otwarcie zawodów i rozpoczęcie walk o godz. 10:30.