Medalistki z Tigera Zaniemyśl. Medalistki z Tigera Zaniemyśl. Tiger Zaniemyśl

Cztery krążki Tigera

(1 głos)

Cztery medale przywieźli zawodnicy Tigera Zaniemyśl z XII Zawodów Karate Dzieci i Młodzieży, które w minioną sobotę odbyły się w Kościanie.

Jako pierwszy na podium spośród karateków zaniemyskiego klubu zameldował się Michał Mydlarz, który w kategorii kata 8-9 lat uplasował się na 3. pozycji. Był to jedyny medal drużyny w kata, ale bynajmniej nie jedyny podczas kościańskiej imprezy. Kolejne dla Tigera zdobywały dziewczęta, w tym jedna ten o najcenniejszym odcieniu. Złoto padło łupem Dominiki Kawickiej w kumite indywidualnym 12-13 lat 45 kg. W tej samej kategorii na najniższym stopniu podium stanęła jej siostra Weronika. Ponadto 5. miejsca w konkurencji kumite 12-13 lat +45 kg zajął kolejny siostrzany duet, Kinga i Adrianna Pyra.

Siostry Kawickie i Pyra wystartowały wspólnie w kumite drużynowym, dorzucając do dorobku kolejny krążek – tym razem srebrny.

XII Zawody Karate Dzieci i Młodzieży w Kościanie odbywały się pod auspicjami Polskiej Unii Karate.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl