Początek środowego meczu o godz. 16:00. Początek środowego meczu o godz. 16:00.

Czas na Puchar Polski! Polonia gra z Radomiakiem Radom

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już dziś podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego rozpoczną swoją przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W ramach 1/32 finału podejmą przy ul. Sportowej drugoligowego Radomiaka Radom. Ten mecz zainauguruje jednocześnie obchody 100-lecia KS Polonia.

Jako zwycięzcy Wielkopolskiego Pucharu Polski średzianie w ogólnopolskich rozgrywkach zagrają po raz drugi z rzędu. Przed rokiem odpadli już na pierwszej przeszkodzie, jaką był drugoligowy ROW Rybnik (1:2). Teraz znów przyjdzie im zmierzyć się z zespołem z II ligi, tyle że jeszcze silniejszym, bo o ile ROW regularnie kończy sezon w drugiej części tabeli, o tyle Radomiak Radom, z którym Polonia będzie rywalizowała, rokrocznie bije się o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Nie inaczej jest w tym sezonie: po 11. kolejkach Radomiak zajmuje 4. miejsce w tabeli, przy czym 3. lokata zapewnia promocję do I ligi. Nasz pucharowy rywal do premiowanej awansem pozycji traci ledwie 1 punkt, a do lidera Widzewa Łódź – tylko 3.

Polonia, która w ostatnich tygodniach nie jest w najlepszej dyspozycji, z pewnością nie będzie faworytem tego meczu, choć za dobrą monetę traktować można „pucharową legendę” trenera Kapuścińskiego, który przed trzema laty z drugoligowymi Błękitnymi Stargard dotarł aż do półfinału rozgrywek (gdzie napsuł krwi samemu Lechowi Poznań). Średzianie powinni być podwójnie umotywowani, bowiem pucharowe starcie zainauguruje obchody 100-lecia klubu.

Początek meczu o godz. 16:00.

 

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.