Marcin Szczęsny z powołaniem na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Marcin Szczęsny z powołaniem na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Średzcy hokeiści

Hokej na trawie poleci z kadrą do Buenos Aires!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Bramkarz MKS-u Środa, Marcin Szczęsny, został powołany do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które w październiku odbędą się w stolicy Argentyny, Buenos Aires!

Powołanie na prestiżową imprezę o zasięgu światowym wisiało w powietrzu już od jakiegoś czasu, bowiem na początku września młody średzianin przebywał na konsultacji szkoleniowej młodzieżowej kadry Polski, zorganizowanej bezpośrednio w związku ze zbliżającymi się igrzyskami. Przed kilkoma dniami wiadomość została potwierdzona oficjalnie: Marcin Szczęsny znalazł się w kadrze, która w przyszłym miesiącu poleci do Ameryki Południowej na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie.

Wylot polskiej kadry do Buenos Aires zaplanowano na 2 października. Sportowe święto w stolicy Argentyny rozpocznie się 4 dni później. Młodzieżowa reprezentacja Polski w hokeju na trawie rozegra tam co najmniej 5 spotkań, bo właśnie tylu rywali ma w grupie A, do której trafiła: Argentynę, Meksyk, Malezję, Zambię i Vanuatu. Wierzymy jednak, że argentyńskiej przygody średzianin wraz z rodakami nie zakończą na fazie grupowej.

Igrzyska potrwają do 18 października. Powrót kadry Polski do kraju zaplanowano 3 dni później.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.