Lekkoatletyka w barwach AZS-u Poznań

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Lekkoatleci Orkana, Roksana Poll i Wojciech Marok, podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski – Finału Tamex Ekstraklasy 2018 wyjątkowo reprezentowali barwy AZS-u Poznań.

Roksana na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu zaliczyła udany debiut wśród seniorek. W swojej koronnej konkurencji, czyli skoku wzwyż, osiągnęła wynik 170 cm, co dało jej 3. miejsce i 6 punktów dla poznańskiego Akademickiego Związku Sportowego, który tego dnia reprezentowała.

Wojciech Marok z cięższym niż zazwyczaj sprzętem, właściwym seniorom, tradycyjnie przystąpił do rywalizacji w dwóch konkurencjach, tj. rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. W pierwszej dość nieoczekiwanie spalił aż 5 prób, a w jedynej udanej osiągnął wynik 46,39 m, który pozwolił mu zająć 7. lokatę w stawce. W drugiej konkurencji osiągnął wynik 15,53 m, co dało mu identyczną pozycję, czyli 7.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.