Piotr Nakonieczny podczas rywalizacji w ramach Pucharu Polski. Piotr Nakonieczny podczas rywalizacji w ramach Pucharu Polski. MKS Środa

Puchar Polski na szosie

(1 głos)

Dobrze zaprezentowali się kolarze MKS-u Środa podczas II edycji Pucharu Polski na szosie w Strzelcach Krajeńskich.

Przez dwa lipcowe dni ponad 300 zawodników z Polski oraz Litwy rywalizowało w dziewięciu wiekowych kategoriach. W pierwszym dniu zawodów dobre rezultaty osiągnęli średzcy juniorzy. W wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km, przy średniej prędkości ponad 42,5 km/h, Krzysztof Nakonieczny zajął 24. miejsce, a Max Mendeleew-Pilecki uplasował się na 32. pozycji. Drugiego dnia na dystansie 21 km ze startu wspólnego ścigali się młodzicy. Kinga Tyszkiewicz z Miejskiego Klubu Sportowego zajęła wysokie 12. miejsce, wyprzedzając peleton o ponad 23 sekundy. Wyścig juniorów odbył się na dystansie 105 km, które średzcy kolarze pokonali ze średnią prędkością 40,8 km/h. Krzysztof Nakonieczny ukończył ten wyścig na 25. pozycji.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl