Walczyli na Mistrzostwach Wielkopolski

(2 głosów)

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka. To także element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania oraz działania w zespole.

W dniach 19 -20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Sporcie Pożarniczym. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 14 drużyn z terenu województwa wielkopolskiego.
Pierwszego dnia mistrzostw na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie rozegrane zostały konkurencje: wspinanie się na 3. piętro przy użyciu drabiny hakowej oraz 100-metrowy pożarniczy tor przeszkód. W drugim dniu zawody przeniosły się na stadion lekkoatletyczny na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Gdańskiej, gdzie rozegrane zostały sztafeta pożarnicza 4x100 m z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe, Komendę Powiatowa PSP w Środzie reprezentowała drużyna w składzie: Mariusz Poll, Marcin Adryan, Hubert Niemier, Wrzesiński Maksymilian, Lachowicz Adam, Kicki Mikołaj, Kosmowski Szymon, Senk Krystian i Gumienny Paweł. Dobre starty oraz równa forma, jaką zaprezentowali zawodnicy, przełożyła się na uzyskanie piątego miejsca w klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Trenerem, a zarazem zawodnikiem średzkiej drużyny jest Mariusz Poll, który podtrzymuje w młodych zawodnikach tradycje sportu pożarniczego.