W Miąskowie Mercedes zjechał do przydrożnego rowu. W Miąskowie Mercedes zjechał do przydrożnego rowu. fot. KP PSP

"Zabójcza" jedenastka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaledwie w ciągu trzech dni doszło do dziesięciu zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Większość z nich miała miejsce na „jedenastce”.

W piątkowe popołudnie w miejscowości Wolica Pusta na DK11 kierująca samochodem marki Alfa Romeo nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia z Iveco Daily. Sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 zł.
Tego samego dnia o godz. 18:23 mieszkaniec powiatu średzkiego jechał w Chociczy rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,55 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego został ukarany mandatem na kwotę 500 zł.
Również w Kruczynie zatrzymano w piątek mężczyznę kierującego rowerem po użyciu alkoholu (0,22 mg/l alkoholu). Otrzymał 300 zł mandatu.
W sobotę 15 czerwca, znów na „jedenastce”, w Miąskowie, kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes z naczepą, jadąc drogą z Jarocina w kierunku Poznania, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do rowu. Na szczęście kierowca nie doznał obrażeń ciała. Na miejscu zdarzenia wprowadzony został ruch wahadłowy.
Kolejne sobotnie zdarzenie na drodze krajowej nr 11 miało miejsce o godz. 15:45. Kierująca Fordem Focusem w miejscowości Koszuty najechała na tył pojazdu marki Volvo. Następnie pojazd został przepchnięty i uderzył w poprzedzającego Peugeota. Sprawczyni została ukarana mandatem 500 zł.
O godz. 21:10 policja została wezwana do kolizji w Żabikowie (DK11). Kierujący Renault nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym Ursus. Także w Żabikowie doszło do niedzielnego zdarzenia, gdzie kierowca Citroena zderzył się z pojazdem marki Audi.
Na rozpoczęcie tygodnia, w poniedziałek o godz. 8:45 policjanci WRD zatrzymali w Bronisławiu mieszkańca powiatu jarocińskiego, który kierował autem marki Mitsubishi, będąc w stanie nietrzeźwości (0,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.