Półroczny psiak trafił do schroniska z dwiema złamanymi łapkami. Półroczny psiak trafił do schroniska z dwiema złamanymi łapkami.

Wyrzucił psa przez okno

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegły wtorek pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, a także policja otrzymali zgłoszenie informujące, że ktoś wyrzucił 6-miesięcznego psiaka przez okno lokalu na "budziakach" znajdującego się na pierwszym piętrze.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań socjalnych przy ul. Daszyńskiego. Pracownik schroniska, który pojechał na interwencję znalazł młodego psiaka ze złamanymi zębami i obiema przednimi łapkami. Na miejscu zjawili się także policjanci, którzy ustalali tożsamość mężczyzny odpowiedzialnego za ten czyn. Został on zatrzymany oraz przesłuchany przez funkcjonariuszy. - Sprawa została przekazana do średzkiej prokuratury. Prowadzone jest także dochodzenie. Po jego zakończeniu prokurator wystąpi z aktem oskarżenia do sądu – tłumaczy postępowanie asp. sztab. Michał Szymurski, zastępujący oficera prasowego w KPP Środa.
Zwierzak trafił do średzkiego schroniska. Był przerażony i agresywny w stosunku do ludzi. Po ustaleniach i staraniach pracowników schroniska został przewieziony do kliniki w Poznaniu, gdzie w piątek 8 czerwca przeszedł operację łapek. Wstawiono mu w nie druty, które zostaną wyciągnięte po około 4-5 tygodniach.
Pracownicy schroniska mają nadzieję, że psiak będzie w stanie znów chodzić. Zaznaczają również, że będą się starać o wydanie przez sąd zakazu posiadania zwierząt i kontrolować czy jest on przestrzegany. Będą o to ubiegać, gdyż jest to już szósty pies, który trafił do schroniska po interwencji w tym mieszkaniu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.