Mł. asp. Mateusz Perkielewicz - dzielnicowy Środy, który uczestniczył w akcji ratunkowej. Mł. asp. Mateusz Perkielewicz - dzielnicowy Środy, który uczestniczył w akcji ratunkowej. fot. KPP Środa

Ocalili życie średzianinowi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzielnicowy ze średzkiej komendy policji – mł. asp. Mateusz Perkielewicz wraz z kolegą z Ośrodka Pomocy Społecznej – ocalili mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Swoimi krzykami zaalarmowała ich matka średzianina.

Mateusz Perkielewicz podczas swojej służby udał się 24 maja do Ośrodka Pomocy Społecznej, by omówić plan pomocy podopiecznym. Gdy wyszedł z budynku przy ulicy Sportowej i kierował się do zaparkowanego nieopodal radiowozu, usłyszał krzyki. Hałas dochodził z pobliskiego bloku. To właśnie tam, na wysokości 3. piętra, zwisał przez okno mężczyzna, którego resztkami sił trzymała kobieta wzywająca pomocy.
Sytuacja wyglądała dramatycznie. Policjant zaczął biec w kierunku bloku. Na pomoc ruszył również pracownik OPS. Obydwaj szybko dotarli do klatki, a następnie do mieszkania. Jak się okazało, wciągnięcie mężczyzny z powrotem do pomieszczenia wcale nie było łatwe. 38-latek był zdesperowany i za wszelką cenę chciał wyskoczyć z okna.
– W pewnym momencie poczułem, jak wyślizguje mi się z rąk. Bałem się, że spadnie – opowiada policjant. Na szczęście cała akcja zakończyła się sukcesem, mężczyznę udało się uratować.
Mieszkaniec Środy był bardzo agresywny i pobudzony. W jego obezwładnieniu pomógł asp. Łakasz Wawrzyniak, który także przyjechał do pobliskiego OPS i od przechodniów dowiedział się o zdarzeniu. Szybko wezwano też pogotowie, które przewiozło 38-latka do szpitala w Poznaniu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.