Policjanci skradzione pieniądze odnaleźli pod płytą pralki. Policjanci skradzione pieniądze odnaleźli pod płytą pralki. fot. KPP Środa

Ukradła i ukryła w pralce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kryminalni ze Środy zatrzymali 31-letnią kobietę, która ukradła swojej znajomej pieniądze. Złodziejka schowała gotówkę w pokrywie pralki automatycznej.

Do oficera dyżurnego policji w Środzie zgłosiła się 16 maja zaniepokojona kobieta. Informowała, że z jej mieszkania zniknęło blisko tysiąc złotych, które przeznaczone było na zorganizowanie przyjęcia dla dziecka.
Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze od razu wyeliminowali możliwość włamania się do mieszkania. Następnie wytypowali ścisłe grono osób podejrzanych i zweryfikowali ich alibi. Tym sposobem detektywi już na drugi dzień zatrzymali osobę odpowiedzialną za kradzież. Była nią znajoma okradzionej kobiety. Pod pretekstem pożyczenia stu złotych 31-latka dowiedziała się, gdzie poszkodowana średzianka trzyma pieniądze. Następnie, wykorzystując to, że właścicielka mieszkania wyszła na chwilę z pokoju, ukradła połowę gotówki.
Śledczy szczegółowo przeszukali pomieszczenia jej mieszkania. Sprawdzili każde możliwe miejsce. Jak podkreślają, pomysłowość przestępców nie zna granic. Tym razem ich uwagę zwróciły świeżo odkręcone śrubki od pokrywy pralki. Po zdjęciu przykrywającej pralkę płyty ukazały się skradzione banknoty.
Gotówka wróciła do prawowitej właścicielki, a sprawczyni usłyszała zarzuty. 31-latka była już wcześniej karana za przestępstwa przeciwko mieniu. Za ten czyn grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. O wysokości kary zadecyduje sąd. opr

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.