Obywatel Ukrainy miał w organizmie 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Zatrzymał kierowcę z 3 promilami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielne popołudnie młody mieszkaniec Środy zatrzymał pijanego kierowcę. Jak się później okazało 38-letni mieszkaniec Ukrainy miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Młody średzianin – Szymon, 13 maja zauważył jadący wężykiem samochód. Kierowca jadący przed nim zjeżdżał na przeciwległy pas, nagle hamował i poruszał się „od krawężnika do krawężnika” ulicą Żwirki i Wigury. Sytuacja wyglądała niebezpiecznie. 22-latek, bez chwili wahania, wyprzedził feralne auto i zajechał kierowcy drogę. Podbiegł do samochodu i otworzył drzwi - wtedy był już pewien, że powodem niebezpiecznej jazdy był alkohol.
Mężczyzna który prowadził auto był kompletnie pijany. Na miejsce została wezwana policja. Okazało się, że w organizmie 38-latka znajdowały się 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy od razu trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.
Średzianin, który wykazał się wielkim rozsądkiem i prawdopodobnie zapobiegł drogowej tragedii jest świeżo upieczonym policjantem, który dopiero kilka miesięcy temu wstąpił w szeregi mundurowej formacji. Funkcjonariusz przebywa jeszcze na kursie podstawowym i na kilka dni przyjechał do domu na przepustkę. Mimo, iż miał wolny dzień, zadziałał jak „rasowy gliniarz”. Jak sam mówi, zadziałał odruchowo, bez namysłu. Nie wykluczone, że duży wpływ na szybkie podejmowanie decyzji miał też fakt, że Szymon wychował się w rodzinie policyjnej. Jego ojciec służy w średzkiej jednostce od wielu lat jako technik kryminalistyki.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.