Fot. Podczas obchodów wyróżniono zasłużonych strażaków, a także OSP Pięczkowo. Fot. Podczas obchodów wyróżniono zasłużonych strażaków, a także OSP Pięczkowo.

Podwójna uroczystość

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ubiegły piątek na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Połączono ją z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wśród przybyłych na uroczystość nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, komendy wojewódzkiej PSP, średzkich służb mundurowych, licznych delegacji z OSP z całego powiatu oraz gości z zaprzyjaźnionego miasta Henningsdorf. W trakcie uroczystości do funkcjonariuszy kierowano liczne podziękowania za ofiarną służbę. Zasłużonym strażakom wręczano również wyróżnienia. Szczególnie uhonorowano Ochotniczą Straż Pożarną z Pięczkowa, która otrzymała „Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa” za wieloletnią, ofiarną służbę.

Kilku strażakom nadano awanse na wyższe stopnie służbowe, a także nagrody za wzorowe wykonywanie obowiązków. W ramach podziękowań wicestarosta Piotr Kasprzak wręczył średzkiej PSP defibrylator AED.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Ś21 - Koparka Kołowa