Funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. fot. www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Ponad 2 mln nielegalnych papierosów w Nowym Mieście

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Straż Graniczna zlikwidowała kolejną nielegalną fabrykę papierosów w Wielkopolsce. Tym razem mieściła się ona w naszym powiecie.

Funkcjonariuszom z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie jednej z miejscowości gminy Nowe Miasto nad Wartą udało się zlokalizować i zlikwidować profesjonalnie wyposażoną fabrykę produkującą nielegalne papierosy na olbrzymią skalę. Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego NoOSG oraz z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy w jednym z budynków gospodarczych odkryli dobrze ukrytą nielegalną fabrykę. Pomieszczenia były specjalnie wygłuszone, aby zminimalizować odgłos pracujących maszyn.
Na miejscu ujawniono wysokowydajną linię produkcyjną składającą się z zespołu profesjonalnych maszyn służących do produkcji papierosów, pakowania ich w paczki, a następnie foliowania. Na terenie fabryki zabezpieczono ponad 2,2 mln papierosów z logo znanej marki tytoniowej oraz 1,2 tony krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy o szacunkowej wartości niemal 2,3 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby niemal 3 mln zł. Zabezpieczono także specjalistyczny sprzęt oraz półprodukty służące do produkcji papierosów. Wartość zabezpieczonego wyposażenia fabryki wynosi, według szacunków śledczych, co najmniej 1, 5 mln zł.
W chwili obecnej trwają czynności mające na celu zatrzymanie osób mających związek, nie tylko z samą linią produkcyjną, ale także odpowiadających za dystrybucję gotowego produktu. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie.

Media

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.