Średzka policja zapowiada częstsze kontrole północnej obwodnicy miasta. Średzka policja zapowiada częstsze kontrole północnej obwodnicy miasta. KPP Środa

Będzie więcej kontroli

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich tygodniach wielu mieszkańców Środy zgłaszało policji nadmierną prędkość na ulicach północnej ramy miasta. W odpowiedzi średzcy mundurowi postanowili skontrolować tamte rejony. Posypało się sporo mandatów.

Celem północnej obwodnicy miało być odciążenie miasta od ruchu pojazdów ciężarowych. Tak też się stało, jednak nowa droga powoduje, że kierowcy często jeżdżą tam zdecydowanie za szybko. Do policjantów docierało wiele niepokojących sygnałów dotyczących kierowców, którzy nie traktują tego odcinka jak ulic w obszarze zabudowanym i jeżdżą tam zdecydowanie za szybko.
Ostatnie dni pokazały, że kierujący całkowicie zapominają o ograniczeniach prędkości do 50 km/h w tych miejscach. Wszyscy zatrzymani zostali ukarani grzywną oraz punktami karnymi.
? To teren rekreacyjny. Sąsiaduje ze ścieżką rowerową i wieloma przejściami dla pieszych. Nie ma przyzwolenia dla piratów drogowych ? mówi naczelnik średzkiej drogówki, podkom. Marcin Puzicki.Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.