Fot. Podczas Dnia Strażaka nie mogło zabraknąć wyróżnień dla zasłużonych druhów. Fot. Podczas Dnia Strażaka nie mogło zabraknąć wyróżnień dla zasłużonych druhów.

Przywitali swojego patrona

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Gminne obchody Dnia Strażaka gminy Krzykosy odbyły się w tym roku w Witowie. Dlaczego tym razem akurat ta wieś była gospodarzem corocznego wydarzenia?

Jednym z głównych powodów lokalizacji tego wydarzenia w Witowie była uroczystość poświęcenia figury św. Floriana, niedawno ulokowanej przy tamtejszej remizie. Postać, jaką udało się postawić dzięki ofiarności wielu sponsorów, przedstawia rzymskiego legionistę, późniejszego patrona strażaków w naszym kraju. Uroczyste poświęcenie odbyło się po mszy odprawionej w kaplicy. Całą słoneczną sobotę umilała przybyłym do Witowa orkiestra dęta, która przyjechała z Ponieca. Podczas obchodów nie mogło zabraknąć wystawy sprzętu pożarniczego z całej gminy, a także kończącej strażacki dzień zabawy tanecznej.

Wśród sprzętu, jaki można było zobaczyć w Witowie, znalazła się łódź płaskodenna, będąca na wyposażeniu OSP Pięczkowo, bacznie strzeżona przez młodych adeptów pożarnictwa. 

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.