Fot. W zdarzeniu w Brodowie na szczęście nikt nie ucierpiał. Fot. W zdarzeniu w Brodowie na szczęście nikt nie ucierpiał. Fot. OSP Mączniki.

Zapalił się budynek

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W nocy z piątku na sobotę kilka zastępów straży pożarnej z naszego powiatu zostało zadysponowanych do pożaru budynku gospodarczego w Brodowie.

Zgłoszenie do średzkiej PSP wpłynęło 21 kwietnia, kilka minut po północy. Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że pożarem objęty jest cały dach budynku na terenie komisu samochodowego. Na szczęście pojazdy znajdowały się w znacznej odległości od płonącego budynku.

Pierwsze działania przybyłych na miejsce ratowników polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się dachu i ochrony przed zapaleniem pobliskiej stróżówki. Później, strażacy przystąpili do rozbiórki ściany szczytowej budynku oraz sprawdzenia pogorzeliska kamerą termowizyjną.

W akcji trwającej ponad dwie godziny brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Środy oraz po zastępie ochotników z Brodowa, Koszut, Mącznik, Miąskowa, a także patrol policji.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Brodowiak Brodowiak 24 kwiecień 2018

    Strażacy mają filmik z kamery gdzie widać jak ktoś podjeżdza peugocikiem, podpala i odjeżdża. Śmierdzący ten pożar.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.