Po raz kolejny seniorka padła ofiarą złodzieja. Po raz kolejny seniorka padła ofiarą złodzieja.

Seniorzy znów na celowniku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę 4 kwietnia na os. Jagiellońskim z jednego z mieszkań nieproszony gość skradł cenne przedmioty. To już kolejny przypadek, kiedy ofiarą złodzieja pada starsza osoba.

Tym razem była to 84-letnia średzianka. Seniorka w godzinach przedpołudniowych wpuściła do mieszkania kobietę podającą się za znajomą jej córki. Po krótkiej wizycie kobieta opuściła blok.
Starsza pani skontaktowała się telefonicznie z córką, informując ją o tym, że ktoś jej szukał i był w mieszkaniu. Kobieta natychmiast zwolniła się z pracy i przyjechała do matki. Złe przeczucia niestety się potwierdziły. Złodziejka wykorzystała chorobę i wiek emerytki – z mieszkania zniknęły dwa pudełka ze złotą biżuterią.
Seniorka podała policji rysopis. Kobieta miała około 40 lat, ciemne włosy do ramion, owalną twarz, wzrost około 160 cm i była krępej budowy ciała. W dniu przestępstwa ubrana była w letnią, czerwoną kurtkę na zamek, niebieskie, jeansowe spodnie i zimową czapkę.
Detektywi proszą osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat złodziejki, o kontakt pod numerem 997.
Także w pobliskim Poznaniu w ostatnich tygodniach oszuści, podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, dzwonili do seniorów z Grunwaldu, Jeżyc, Starego i Nowego Miasta oraz Murowanej Gośliny. W ten sposób nakłaniali starsze osoby do wypłaty swoich oszczędności bądź zaciągnięcia pożyczek i przekazania pieniędzy „funkcjonariuszom z CBŚ”.
Policja apeluje o niewpuszczanie nikogo nieznajomego do domu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.