W Nowym Mieście lądował helikopter LPR. W Nowym Mieście lądował helikopter LPR. fot. OSP Nowe Miasto

Uwaga! Znów wypadek na DK11

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

 W środę 4 kwietnia około godziny 16:20 w miejscowości Nowe Miasto doszło do groźnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla.

Na drodze krajowej nr 11, niedaleko nowomiejskiej stacji Orlen, poszkodowane zostały 2 osoby.
Po przybyciu służb ratowniczych i policji na miejsce zdarzenia udzielono poszkodowanym pierwszej pomocy, zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz lądowisko dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowano też ruchem na "jedenastce", gdyż w obu kierunkach utworzyły się spore korki. W działaniach trwających 2 godziny udział brały zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie, OSP Nowe Miasto nad Wartą, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.

Aktualizacja 5.04.2018 godz. 12:30
Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy średzkiej komendy wynika, że do potrącenia motocyklisty doszło, gdy kierujący Fordem Mondeo wykonywał manewr zawracania.
W zderzeniu ranny został 31-letni kierowca motocykla marki KTM, którego przetransportowano śmigłowcem od szpitala w Poznaniu. 49-letniemu kierowcy Forda zatrzymano prawo jazdy. Pojazd zabezpieczono do badań przez biegłego z dziedziny mechaniki samochodowej. Kierujący Fordem był trzeźwy. Od kierowcy motocykla pobrano krew do badań pod kątem stanu trzeźwości. Postępowanie w sprawie przyczyn wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie.

 

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.