Policja informowała kierowców o niebezpieczeństwie związanym z korzystaniem z telefonu podczas jazdy. Policja informowała kierowców o niebezpieczeństwie związanym z korzystaniem z telefonu podczas jazdy.

Telefon jak alkohol lub narkotyk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do kierowców w powiecie średzkim w ostatnich dniach trafiały ulotki profilaktyczne informujące o zagrożeniu, jakim jest używanie telefonu podczas kierowania pojazdem. Nie tylko mandat i punkty karne mogą być następstwem takiego zachowania.

Eksperci badający skupienie kierowcy podczas jednoczesnego prowadzenia auta i pisania SMS-ów wskazali, że korzystanie z telefonu w czasie jazdy jest tak samo groźne jak kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy narkotyków.
Mając na uwadze wysoką liczbę wypadków w naszym powiecie, policjanci przeprowadzili akcję pn. „Telefon rozprasza uwagę”. Mundurowi próbowali uświadomić mieszkańców, że używanie komórki podczas prowadzenia pojazdu jest ogromnym zagrożeniem.
Kodeks drogowy mówi, że kierującemu pojazdem zabrania się korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Grozi za to 200 zł i 5 punktów karnych. Najważniejsze jednak powinno być nasze życie, zdrowie i bezpieczeństwo naszych bliskich.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.