Średzianie już mogą płacić za mandat za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Średzianie już mogą płacić za mandat za pomocą karty płatniczej lub telefonu. fot. KPP Środa

Za "zakupy" w radiowozie zapłacisz kartą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już od 1 lutego kierowcy, którzy popełnili wykroczenie, mandat karny będą mogli zapłacić przy policyjnym radiowozie, kartą płatniczą lub telefonem komórkowym.

Do tej pory nie było takiej możliwości. Jeśli kierowca został ukarany mandatem, mógł zapłacić go za pomocą przelewu bankowego lub przekazu pocztowego. Wyposażenie policji w terminale płatnicze to efekt współpracy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej w ramach programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Średzka komenda otrzymała dotychczas trzy terminale.
– Głównie posługuje się nimi drogówka, jednak terminal może także pobrać np. radiowóz prewencji, gdyż są one całkowicie bezprzewodowe. Nie powinno być także problemu z zasięgiem urządzeń, ponieważ korzystają one zawsze z najbliższej dostępnej sieci – zapewnia Edyta Kwietniewska, oficer prasowy średzkiej komendy. Potwierdza także, że płatność kartą jest zupełnie bezpieczna. Policjanci, oprócz numeru identyfikatora, dwukrotnie wpisują numer i serię mandatu, dlatego możliwość pomyłki jest znikoma.
– Rozwiązanie jest wygodne głównie dla cudzoziemców, którzy do tej pory musieli płacić za mandaty gotówką, co często było problemem, ponieważ wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru – dodaje E. Kwietniewska.
Mundurowi przyznają, że płatności kartą cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Niektórzy średzianie potwierdzają, że mieli już okazję zrobić „zakupy” w policyjnym radiowozie.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.