Po roku, policja zwróciła właścicielom utracony rower. Po roku, policja zwróciła właścicielom utracony rower. KPP Środa

Odnaleziony po roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kryminalni ze Środy w ostatnich dniach zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Jego właścicielem była studentka, która używała jednośladu do dojeżdżania nim na pociąg. Pojazd zginął z dworca w 2016 roku.

Zdarzają się sprawy, które w wyniku niewykrycia sprawcy są umarzane. Nie oznacza to jednak, że znikają one z policyjnych rejestrów.
Kradzież roweru odnotowano w 2016 roku w rejonie dworca PKP w Środzie. Jednoślad pozostawiono zabezpieczony zapięciem, jednak nie zniechęciło to sprawcy.
Mimo wielu czynności wykonanych od razu po kradzieży, sprawa nie przyniosła oczekiwanego finału. Dochodzenie nabrało tempa niedawno - w styczniu tego roku. Ustalenia poczynione przez funkcjonariuszy operacyjnych pozwoliły dotrzeć do podejrzanego 2 lutego. 61-latek trafił do policyjnego aresztu, a zebrany materiał dowodowy, nie tylko pozwolił postawić mu zarzut kradzieży, ale też doprowadził do odzyskania skradzionej „damki”.
Już tego samego dnia policjanci przekazali rower pozytywnie zaskoczonemu ojcu studentki.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.