fot. Średzka policja kontrolowała emisję spalin aut poruszających się po średzkich drogach. fot. Średzka policja kontrolowała emisję spalin aut poruszających się po średzkich drogach.

Sprawdzali emisję spalin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 1 lutego służby mundurowe kontrolowały pojazdy i sprawdzały emisję spalin na średzkich drogach. Sprawdzono ponad 100 kierowców.

Coraz częściej temat smogu i zanieczyszczonego powietrza pojawia się w rozmowach średzian. Nie da się ukryć, że emisja spalin, zaraz obok niskiej jakości opału oraz używania śmieci do ogrzewania domów, ma ogromny wpływ na to, czym oddychamy.
W ubiegłym tygodniu średzka drogówka, wspierana siłami policyjnymi komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszy Inspektoratu Transportu Drogowego, kontrolowała pojazdy osobowe oraz transport ciężki, mając na uwadze właśnie emisję spalin. Przez cały czwartek sprawdzono pod tym kątem 107 pojazdów. W 17 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne za usterki techniczne, w tym również m.in. za niesprawny układ wydechowy. Podczas działań nie brakowało także kierowców, którzy byli przyłapani na wykroczeniach drogowych o innym charakterze. Łącznie ukarano 63 osób.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy