Strażaków przechodzących na emeryturę żegnano z honorami. Strażaków przechodzących na emeryturę żegnano z honorami.

Przeszli na emeryturę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie uroczyście pożegnano dwóch zasłużonych funkcjonariuszy, którzy przeszli na emeryturę.

Wieloletni rzecznik prasowy PSP w Środzie, Kpt. M. Bartkowiak ukończył Technikum Rolnicze w Środzie i rozpoczął naukę w Medycznym Studium. Zdobył tam tytuł ratownika medycznego. W 1999 roku rozpoczął pracę w JRG jako stażysta, a w 2005 roku ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu. Później zdobył dyplom wyższej uczelni i w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbył studia podyplomowe dla funkcjonariuszy ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich. Został odznaczony m.in. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Brązową Odznaką za Wieloletnią Służbę.
Drugim strażakiem, który przeszedł na emeryturę, jest aspirant sztabowy Zbigniew Filipiak. Rozpoczął on swoją służbę w szeregach średzkiej straży pożarnej 2 lata wcześniej aniżeli kpt. M. Bartkowiak. Po ukończeniu w Bydgoszczy kursu dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej został skierowany do SA PSP w Poznaniu. Asp. sztab. Z. Filipiak został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, a za niesienie pomocy podczas powodzi w 2010 r. otrzymał list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy