Zimą łatwo o taki "prezent" dla naszego samochodu. Dlatego zachowujmy zwiększoną ostrożność. Zimą łatwo o taki "prezent" dla naszego samochodu. Dlatego zachowujmy zwiększoną ostrożność.

Pogoda nie sprzyja kierowcom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warunki pogodowe w ostatnich dniach były bardzo trudne. Przekonało się o tym kilku kierowców, którzy brali udział w zdarzeniach drogowych.

29 stycznia w godzinach porannych w Marianowie Brodowskim kierujący Citroenem Berlingo nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i najechał na jego tył.
Dzień później na ulicy Krzyżowej w Środzie kierowca Fiata Tipo w wyniku nieprawidłowego manewru cofania doprowadził do zderzenia z zaparkowanym Fiatem Punto.
31 stycznia kierujący Volkswagenem, podczas skręcania w lewo z „jedenastki”, doprowadził do zderzenia z Oplem Vectrą jadącym z kierunku Jarocina. Tego samego dnia w Chociczy zatrzymano 62-letniego mieszkańca naszego powiatu, który jadąc motorowerem, złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.
1 lutego, tuż po północy, w Wolicy Pustej kierująca Oplem Astrą mieszkanka Łodzi nie dostosowała prędkości do warunków i uderzyła w barierkę. Nie odniosła jednak żadnych obrażeń. Następnego dnia w Szlachcinie zatrzymano kierowcę Audi A3, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W wyniku tego zdarzenia zabrano mu prawo jazdy. Kilkanaście minut później zatrzymano w tym samym miejscu kierującego Fordem Fiestą, który w organizmie miał 0,52 promila alkoholu. Również 2 lutego w Krzykosach kierowca Peugeota nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia ze Skodą Octavią.
3 lutego na ulicy Poselskiej w Środzie kierująca Fordem Mondeo w wyniku nieprawidłowego cofania doprowadziła do zderzenia z Oplem Corsą. Sprawczyni nie posiadała aktualnego badania technicznego pojazdu, w wyniku czego, oprócz przyznania mandatu i punktów karnych, zatrzymano jej dowód rejestracyjny.
4 lutego w Lubrzu (gm. Krzykosy) kierowca Opla Insigni, jadąc w stronę Poznania, doprowadził do zderzenia z poprzedzającą go Skodą. Okazało się, że kierująca Skodą była w ciąży i wymagała przetransportowania do szpitala.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy