Pożar objął dach budynku i część elewacji. Pożar objął dach budynku i część elewacji. fot. KP PSP Środa

Palił się dom w Gieczu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło 22 stycznia w Gieczu. W momencie przyjazdu strażaków pożar objął już dach i część elewacji domu.

Na szczęście w pożarze nikt nie został poszkodowany, gdyż wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem służb. Działania straży pożarnej, w pierwszej fazie, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie skierowano prądy wody na palący się dach i podbitkę, elewację budynku oraz na poddasze. Strażacy przystąpili też do częściowej rozbiórki konstrukcji dachu i poszycia, a także dokładnego dogaszenia palących się desek pokrytych papą oraz drewnianych łat.
Wszystkie pomieszczenia przewietrzono przy użyciu wentylatora oraz sprawdzono kamerą termowizyjną. Nie stwierdzono żadnych zagrożeń. Zniszczone pokrycie dachu zabezpieczono plandekami. W działaniach trwających ponad 8 godzin udział brało 5 zastępów JRG Środa Wielkopolska, 2 zastępy OSP Dominowo oraz pogotowie energetyczne.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.