Powiat: Dachowanie i nietrzeźwi kierowcy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

13 lipca, na prostym docinku drogi, w okolicach Brodowa, kierowca samochodu citroen berlingo stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do dachowania.

W wyniku wypadku obrażenia odniósł kierowca i dwóch pasażerów. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Ruch na DK 11 był utrudniony. W akcji ratunkowej brali udział: strażacy z OSP Krzykosy, OSP Brodowo i JRG Środa, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Kolejny tydzień z rzędu asp. Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowy KPP w Środzie przekazała nam informacje o nietrzeźwych kierowcach. Niektórzy wsiadają za kółko nie dość, że pod wpływem alkoholu, to jeszcze mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

12 lipca o godz. 10:50, zatrzymany do kontroli w miejscowości Połażejewo kierowca opla astry, 48-letni mieszkaniec naszego powiatu, nie dość, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu, to jeszcze posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Popełnione czyny to już nie wykroczenia, lecz przestępstwo.

Przestępstwo z art. 244 popełnił też 37-letni kierowca VW lupo, który, przy Os. Młodych, prowadził pojazd mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami wszystkich kategorii.

W Brodowie funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę, mieszkańca pow. złotowskiego, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

O pozostałych zdarzeniach z udziałem nietrzeźwych kierowców możecie przeczytać w najnowszym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego. Zapraszamy do lektury!

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Połażejewie: Czas na zmiany w Manhattanie!
Gmina Środa: Jakie inwestycje planują w wodociągach?
Piłka nożna: Skrobosiński zagra w pierwszej lidze!
Triathlon: Średzianie wystartowali mimo upałów
Piłka nożna: 15 bramek w czterech meczach