Powiat: Za "bączki" trafi przed oblicze sądu Fot. KPP Środa Wlkp.

Powiat: Za "bączki" trafi przed oblicze sądu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niektórzy kierowcy musieli w ciągu minionego tygodnia pożegnać się z prawem jazdy. Jak się okazało, nie każdy, kto siada za kółko, posiada taki dokument.

Przekroczenie dopuszczalnej maksymalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje odebraniem uprawnień do kierowania pojazdami. Przepis wprowadzono na tyle dawno, że każdy kierowca powinien o nim wiedzieć. Jednak nie każdy do niego się stosuje, o czym informuje średzka policja. Złamanie tego przepisu czterech kierowców przypłaciło czasowym wstrzymaniem uprawnień. Strach pomyśleć, jak te statystyki będą wyglądały od lipca, gdy prawo jazdy będzie odbierane za to samo przewinienie, dokonane także poza terenem zabudowanym.

2 czerwca w Lubonieczku o godz. 22:08 uprawnienia stracił mieszkaniec Poznania, który o 52 km/h przekroczył dozwoloną tutaj prędkość. 16 minut później to samo spotkało innego kierowcę. Chrysler w Szlachcinie osiągnął prędkość 94 km/h. Na terenie całej tej miejscowości obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. 4 czerwca uprawnienia stracili dwaj kierowcy, którzy z nadmierną prędkością prowadzili auta w Zielnikach i Jeziorach Małych. Prawo jazdy zostało też zatrzymane sprawcy wypadku na DK 11. O tym zdarzeniu pisaliśmy w poprzednim numerze naszej gazety i na naszym portalu.

5 czerwca w Brodowie, kierowca BMW, włączając się do ruchu uderzył w koło ciągnika siodłowego, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak informuje oficer prasowy KPP w Środzie, asp. Edyta Kwietniewska, funkcjonariusze ustalili sprawcę zdarzenia. Okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Uprawnień nie miał też 18-latek, który w Środzie na ul. Lotniczej umyślnie wprowadzał auto w poślizg. W dodatku BMW nie było zarejestrowane, a samochód nie miał aktualnej polisy OC. Wniosek o ukaranie młodego kierowcy zostanie skierowany do sądu.

2 czerwca w Murzynówku, na DK 11, w wyniku nieostrożności kierowcy, doszło do dachowania samochodu marki Fiat Punto. Godzinę później, również na trasie katowickiej, w Murzynowie Leśnym zawrócić próbował kierowca ciężarowej Scanii. Pojazd został unieruchomiony w wyniku oberwania się pobocza. Konieczna była pomoc dźwigu.

3 czerwca w Polesiu kierowca BMW w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

 Koncert charytatywny pt.

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 20 września
Koronawirus: Stan na dzień 19 września
Koronawirus: Stan na dzień 18 września
Powiat: Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Koronawirus: Wyzdrowiała kolejna osoba