31-letni mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty związane z włamaniem i kradzieżą. 31-letni mężczyzna usłyszał m.in. zarzuty związane z włamaniem i kradzieżą.

Zatrzymany tego samego dnia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Święto Trzech Króli policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z marketów w Środzie. Jeszcze tego samego dnia przestępca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Przed południem 6 stycznia pracownik jednego z marketów, po wejściu na zaplecze, zauważył porozrzucane rzeczy. Zaniepokojony zgłosił to oficerowi dyżurnemu średzkiej policji. Na miejsce udali się dzielnicowi asp. Łukasz Wawrzyniak i asp. Mariusz Idziorek.
Policjanci nie mieli wątpliwości, że w sklepie doszło do włamania. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia i skupili się na monitoringu. Wszystko wskazywało na to, że sprawca działał sam i pod osłoną nocy splądrował szafki pracownicze, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, uszkodził kilka urządzeń i okradł sklep z alkoholu, leków i papierosów. Złodziej miał na sobie kurtkę z kapturem, którym maskował swoją tożsamość. Łącznie straty oszacowano na ponad 14 tys. zł.
Działania policjantów wsparł przewodnik z psem. Nos czworonoga po raz kolejny bardzo pomógł mundurowym w ustaleniu kierunku ucieczki złodzieja. Powiązanie wszystkich elementów pozwoliło policjantom na wytypowanie osoby podejrzanej, a przeszukanie miejsca jego zamieszkania potwierdziło ich przypuszczenia.
Policjanci zatrzymali podejrzanego na jednej z ulic Środy. 31-latek trafił do policyjnego aresztu zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu włamania. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów związanych z włamaniem i kradzieżą, uszkodzeniem mienia oraz posiadaniem narkotyków. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy