W działaniach udział brały 4 jednostki JRG ze Środy i jedna OSP Koszuty. Fot. KP PSP Środa. W działaniach udział brały 4 jednostki JRG ze Środy i jedna OSP Koszuty. Fot. KP PSP Środa.

Pożar na komendzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogień w magazynie komendy i kłęby dymu wydobywające się z budynku. Wszystko wskazywało na to, że jeden z pracowników średzkiej policji został poparzony i stracił przytomność. Ewakuowano wszystkie pomieszczenia. Takie wydarzenie miało miejsce 13 grudnia w siedzibie policji.

W ubiegłą środę o godzinie 11:00 cztery zastępcy jednostek ratowniczo-gaśniczych z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszutach gasiły pożar, do którego doszło w budynku średzkiej policji.
W korytarzu, z powodu ognia, jedna osoba została ranna i wymagała pomocy medycznej. Na ratunek policjantom przybyli koledzy strażacy, którym udało się odnaleźć poszkodowanego i wydostać ze strefy zagrożenia. Ogień zdołano ugasić.
Te wydarzenia były tylko symulacją wybuchu pożaru w siedzibie policji.
Próbna ewakuacja obiektu była sprawdzianem gotowości do postępowania w podobnych sytuacjach dla policjantów i pracowników cywilnych. Interwencja strażaków pozwoliła również funkcjonariuszom tej formacji na zapoznanie się z policyjnym obiektem.
Ważne były także podsumowanie ćwiczeń i wskazówki komendanta PSP w Środzie, bryg. Jarosława Kuderczaka. Szef strażaków zwrócił uwagę uczestników próbnej ewakuacji na najczęstsze przyczyny pożarów i wyraził nadzieję, że nie będzie trzeba wykorzystywać zdobytej wiedzy w realnych zdarzeniach. Pod koniec funkcjonariusze wymienili spostrzeżenia i uwagi dotyczące przebiegu ćwiczeń.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.