Policjanci w trakcie działań prewencyjnych. Policjanci w trakcie działań prewencyjnych.

Prezenty od policjantów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W mikołajki przechodnie i rowerzyści naszego miasta mogli otrzymać od policjantów małe podarunki. Były nimi odblaskowe zawieszki, fluorescencyjne opaski lub kamizelki.

Mundurowi ze Środy postanowili połączyć świąteczną tradycję z poprawą bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przygotowali elementy odblaskowe dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Już od wczesnego ranka do późnych godzin wieczornych policjanci ze średzkiej drogówki i prewencji wręczali mieszkańcom fluorescencyjne niespodzianki. Próbowali w ten sposób uświadomić mieszkańcom, że wystarczy mała zawieszka odbijająca światła samochodu, by pieszego widać było już ze 150 metrów.
Noszenie odblasku jest obowiązkowe poza terenem zabudowanym. Dzień Odblasków 2017 miał zachęcić średzian do noszenia tych elementów także w mieście. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, podkom. Marcin Puzicki, podkreśla, że przechodnie, ubrani zwykle w ciemne kurtki czy płaszcze, są bardzo słabo widoczni.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.