Odblaski nie tylko w Norwegii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Mikołajki 6 grudnia policjanci wręczali mieszkańcom naszego powiatu elementy odblaskowe. Wszystko w ramach Dnia Odblasków 2017.

Sama idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień odblasków” organizowany jest co roku. W tym roku również w Środzie i okolicznych miejscowościach będzie można spotkać mundurowych, którzy wyposażą przechodniów w fluorescencyjne zawieszki.
W środę policjanci komendy postanowili niecodziennie połączyć tradycję Mikołajek z poprawą bezpieczeństwa i przygotowali małe upominki. Funkcjonariusze rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe.
Przypomnijmy, że obowiązek posiadania odblasków przez pieszego dotyczy obszaru zabudowanego od zmierzchu do świtu. Osoby niestosujące się to przepisu mogą spodziewać się kary. Jednak stróże prawa chcą zachęcić średzian do korzystania ze świecących elementów również w mieście. Mały odblask potrafi wyraźnie poprawić widoczność pieszego, np. na pasach.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.